2020 Individual and Team Results


2020 Combined Results

Place Score Bib Name Age Gender City Team Time
1 * 122 Michael Schwebach Youth M Guilford IN Troop 646 19:42.2
2 1 131 Carson Zhang Youth M Columbus IN Troop 557 20:03.4
3 * 124 Clare Wilber Young Adult F Madison IN * 20:37.1
4 * 133 Kevin Mestrovich Adult M Louisville KY * 21:36.9
5 2 113 Christian Neff Youth M Columbus IN Troop 559 21:51.1
6 3 101 Dave Baldwin Adult M Columbus IN Troop 557 22:07.5
7 * 209 Justin Daun Adult M Columbus IN * 22:16.2
8 4 148 Derek Patchett Youth M Columbus IN Troop 555 23:06.9
9 * 115 John Jervis Adult M Columbus IN * 23:48.5
10 * 201 Lance Faivor Adult M Columbus IN * 24:03.8
11 * 125 Anne Grady Young Adult F Madison IN * 24:59.5
12 5 196 Jack Cooper Youth M Columbus IN Troop 555 25:32.1
13 * 123 Nicholas Kohne Adult M Franklin IN * 25:42.5
14 6 203 Matthew Smith Adult M Columbus IN Troop 555 26:17.5
15 * 132 Steve Fisher Adult M Columbus IN * 26:38.0
16 7 109 Evan Adams Adult M Columbus IN Pack 557 26:39.4
17 * 193 Matei Cloteaux Youth M Columbus IN Troop 549 26:40.5
18 8 120 Sam Vogel Young Adult M Scipio IN Troop 559 26:45.3
19 * 208 Rick Mason Adult M Hope IN Troop 549 28:05.8
20 9 141 Aaron Simmons Youth M Columbus IN Troop 559 29:26.0
21 10 149 Scott Patchett Adult M Columbus IN Troop 555 29:34.9
22 11 139 Sam Roberts Youth M Columbus IN Troop 559 30:09.1
23 12 134 Markus Hoehn Adult M Columbus IN Troop 557 30:30.2
24 * 183 Amanda Tharp Adult F Columbus IN * 30:33.2
25 13 119 Brian Vogel Adult M Scipio IN Troop 559 30:39.2
26 * 166 Tim Cuttle Adult M Troutman NC * 31:31.3
27 14 205 Austin Kelley Youth M Columbus IN Troop 557 32:6.0
28 15 150 Alexander Wissmann Youth M Columbus IN Troop 555 32:11.3
29 * 143 Efrain Fainguersch Adult M Columbus IN * 32:37.3
30 * 163 Alma Flores Adult F Elizabethtown IN * 32:52.8
31 * 146 Vladimir Tate Youth M Bloomfield IN Pack 173 33:11.1
32 * 145 Marisela Tate Adult F Bloomfield IN Pack 173 33:18.3
33 * 168 Sahib Singh Multani Adult M Columbus IN * 34:11.8
34 * 165 Rick Dudek Adult M Columbus IN * 35:03.9
35 * 104 Chris Smith Adult M Columbus IN Troop 557 35:48.0
36 * 207 Trystan Roberts Adult F Bloomington IN * 36:08.5
37 * 144 Dustin Tate Youth M Bloomfield IN Pack 173 36:27.1
38 16 136 Henry Adams Youth M Columbus IN Pack 557 37:17.3
39 * 147 Wolfgang Tate Youth M Bloomfield IN Pack 173 38:16.2
40 * 105 Katelyn Polazkowyj Youth F Columbus IN Troop 1557 38:27.9
41 * 197 Mike Cooper Adult M Columbus IN Troop 555 38:31.5
42 * 164 Laura Lendeche Adult F Elizabethtown IN * 39:29.3
43 * 126 Roger Schaefer Adult M Columbus IN Troop 549 43:07.5
44 17 172 Nathan Booth Youth M Columbus IN Pack 557 44:30.5
45 18 173 Rick Booth Adult M Columbus IN Pack 557 44:31.8
46 * 129 Kiko Thompson Youth F Columbus IN Troop 1559 47:29.2
47 * 192 Laura Duro Youth F Columbus IN Crew 2557 47:30.1
48 19 106 Keegan Polazkowyj Youth M Columbus IN Troop 557 48:33.4
49 * 135 Lukas Hoehn Youth M Columbus IN Troop 557 48:59.9
50 * 138 Wyatt Adams Youth M Columbus IN Troop 557 49:03.6
51 * 185 Rick Mcgill Adult M North Vernon IN * 49:40.2
52 * 102 Beth Harden Adult F West Harrison IN * 49:48.3
53 * 103 Dale Harden Adult M West Harrison IN * 49:48.5
54 * 140 Logan Swartzbaugh Youth M Columbus IN Troop 557 50:53.7
55 * 184 Marcia Mcgill Adult F North Vernon IN * 50:58.9
56 * 195 Melinda Galliher Adult F North Vernon IN * 51:00.5
57 * 174 Theresa Baldwin Adult F Columbus IN * 52:56.3
58 * 206 Douglas Kirke Adult M Martinsville IN Troop 229 54:13.3
59 * 107 Lesley Smith Adult F Columbus IN * 54:19.6
60 * 194 Jennifer Reid Adult F Columbus IN * 54:46.1
61 20 200 Luca Corsi Youth M Columbus IN Pack 557 56:34.6
62 * 199 Jennifer Corsi Adult F Columbus IN Pack 557 56:34.8
63 * 156 Daniel Kelly Adult M Madison IN Pack 518 57:40.8
64 * 157 Barbara Kelly Adult F Madison IN Pack 518 57:42.0
65 * 178 Anna Kelly Adult F Newport KY * 57:42.8
66 * 117 Glen Steenberger Adult M Nashville IN * 57:48.0
67 * 118 Maria Steenberger Adult F Nashville IN * 57:49.0
68 * 179 Dave Kelly Adult M Newport KY * 58:40.0
69 * 176 Janet Godby Adult F Shelbyville IN * 59:41.5
70 * 175 Hank Godby Adult M Shelbyville IN * 59:41.9
71 * 202 Paula Sandlin Adult F Columbus IN Troop 555 1:00:39.8
72 * 111 Hallie Amos Adult F Columbus IN * 1:02:02.6
73 * 108 David Hopkins Adult M Edinburgh IN * 1:02:03.8
74 * 112 Tim Voland Adult M Nashville IN * 1:02:4.0
75 * 198 Wayne Wente Adult M Brownstown IN Pack 510 *
76 * 180 Christi Tam Adult F Columbus IN * *
77 * 181 Steve Tam Adult M Columbus IN * *
78 * 204 Joanna Kelley Youth F Columbus IN Pack 557 *

2020 Team Results

Place Team Scores Total
1 Troop 555 4-5-6-10-15 40
2 Troop 559 2-8-9-11-13 43
3 Troop 557 1-3-12-14-19 49
4 Pack 557 7-16-17-18-20 78